Chceme, aby Vaše reklamácie prebehli vždy bez problémov a preto Vám prinášame niekoľko tipov.

Poznáte a využívate všetky možnosti aplikácie reklamacie.sk? Nie? Skúste si pozrieť rozšírenia systému a prispôsobte si ho tak, aby ste ušetrili čas. Poľahky tak vybavíte aj komplikovanejšiu reklamáciu.

Ako riešite reklamácie? Vybavujte ich priamo na prevádzke, či využívate služby externých servisov? Pri…


Za posledné  roky prešla ochrana spotrebiteľa rôznymi úpravami. Zákony vymedzujú práva spotrebiteľa a predávajúceho spravodlivo. Prinášame Vám sumár posledných zmien. 

Sekcia obchodné podmienky

Jedna z posledných úprav patrí medzi najzásadnejšie v posledných rokoch, avšak, nie všetky e-shopy ju už registrujú. Ide o sekciu obchodných podmienok, ktorá podlieha aktualizácii podľa nového zákona. Mnohé e-shopy ju však majú ešte podľa už neexistujúceho zákona č. 108…


Majitelia e-shopov pozor! Povinnosti predávajúceho sa rozširujú. Zákon o ochrane spotrebiteľa prešiel novelizáciou a je dobré naštudovať si ho, inak Vás spotrebitelia môžu nepríjemne prekvapiť, prípadne priviesť do straty v podnikaní.

Ako zachytiť jedinečnú atmosféru dovolenky? Kvalitný fotoaparát, či GoPro kamera dokážu zhmotniť (uchovať) Vaše spomienky. A ak s produktom nebudete spokojní, pokojne ho potom vráťte späť! Nový zákon prináša spotrebiteľom aj túto možnosť. (príp. toto…


Slováci s uvedením nového zákona do praxe dostanú rovnaké práva, ktoré platia v celej Európskej únii

Nakupovať cez internet je pohodlný spôsob pre tých, ktorí nemajú toľko času chodiť po obchodoch a hľadať. Pri nákupe na predajni je však lehota vrátenia obvykle 30 dní.

E- shopy poskytovali takúto možnosť v rámci siedmich dní, kedy ste mohli zakúpený tovar vrátiť bez udania dôvodu. S príchodom letných mesiacov však vstupuje do hry nový zákon, ktorý hovorí zmene viacerých…


1.Aká je dĺžka záručnej lehoty? V zmysle § 620 Občianskeho zákonníka, záručná lehota je 24 mesiacov. Ak ide o použitú vec, kupujúci a predávajúci sa môžu dohodnúť aj na kratšej záručnej dobe, nie však kratšej než 12 mesiacov.

Uvedené platí v prípade, že v pozícii kupujúceho sa nachádza konečný spotrebiteľ, nepodnikateľ, a nie podnikateľský subjekt, ktorý nakupuje tovar na výkon svojho podnikania.                         

Obchodný vzťah dvoch podnikateľských subjektov…


« 1 2 3 4 5 »

Akékoľvek nápady na zlepšenie, pripomienky alebo sťažnosti nám môžete poslať na email info@reklamacie.sk alebo cez formulár v časti Kontakt